ראשי :: אודות WJ :: יצירת קשר :: הוספה :: שאלות נפוצות :: שחזור סיסמה :: הרשמה ישנם 30 גולשים כרגע באתר

אינדקס שרותים

מאגר פונטים

מאגר סקריפטים

פורומים
WebJunkie LOGO

מיקומך: :: ראשי :: מאמרים
משתמש:

סיסמה:

לזכור?מאמרים נוספים:מה זה, ואיך לעשות windows tweaking?

לשירותי רשת עדיין יש עתיד גדול

מערכות תקשורת סובלות ממחסור חמור בבטחון בתקשורת אלחוטית
מערכות תקשורת סובלות ממחסור חמור בבטחון בתקשורת אלחוטית

דניאל אנגלמן (דאנג'ל)אם אתם מעוניינים לדעת עד כמה התקשורת האלחוטית של היום לא בטוחה, פשוט תשאלו את האנשים ששמו להם למטרה לאתר את נקודות הקישור המתוכננות של חברות ברחבי העולם.
חמושים במחשבים ניידים, תוכנה מיוחדת וקצת חומרה מאולתרת, התיירים האלחוטיים האלו נוסעים דרך ערים, פרברים, ופארקים תעשייתיים, מחפשים דרך אלחוטית לחבר את עצמם דרך פרצות ברשתות אלחוטיות. התרגיל הזה מכונה "לחימת נהיגה", נו... אתם יודעים, באנגלית זה נשמע יותר טוב :-) "wardriving", מונח שבא מהסרט "War Games", ששם היה האקר שמתקשר לכל מספר טלפון באזור בכדי למצוא מודם (בטח הוא לא היה בבזק).

"לוחמי נהיגה לא מהווים כזו סכנה", אמר צ'יפ קוי, יועץ בכיר של IBM, "הם אוספים מידע על נקודות חיבור ומפרסמים אותם על מפות. אבל, הם כן מוכיחים שמישהו יכול סתם להוציא אנטנה מהרכב ולהיכנס לתוך זרמי מידע"

אבל כנראה שכל זה עומד להסתיים, כמעט ארבע שנים אחרי שהסטדרט Wi-Fi הוקם, (אז נקרא 802.11b) היצרנים עומדים להוציא ציוד חדש, הדור השני, של הסטנדרט הזה, והפעם - הם מבטיחים - הם יהיו הרבה יותר בטוחים הישר מהקופסה (דה ז'ה וו, מישהו?)

סטנדרט אבטחה מוצע נקרא "Wi-Fi Protected Access", מבדיקות שנעשו עם הסטנדרט הזה לאבטחת המידע העובר ברשתות האלחוטיות האלו ובמיוחד את סוג המכשירים, ומספר סריאלי "מוטבע" בתוך כל מכשיר כזה.

עד כה, היעדר הגנה פשוטה לא עצרה אף בכמעה את התפשטות רשתות ה-Wi-Fi אף על פי שכן האטה מספר חברות מלעבור אליה. אך הרוב המשיכו להשתמש בהם. בימינו, ישנה עדיין התפשטות של רשתות אלחוטיות, הן לבית והן למשרדים, וכמובן - שהצורך לאבטחה של רשתות אלו הכרחית, בינתיים, נחכה לדור הבא.
תגובות: :: הוסף תגובה חדשהאשכרה, אבל לא... - shlomiחיפושהידעת?ישנו צפי שליותר מ-80 אחוזים מהחברות יהיה איזשהו פרוייקט שירותי רשת מתוכמים, והטמעת מערכות עד 2008מנהל אתר, רוצה לעשות כסף? לחץ כאן!  • שרתים יעודיים
  • שרתים וירטואליים
  •  '' webiz